Ha csak 5 perce van az elektromos fűtésre
Ha gyorsan kell döntést hoznia az elektromos fűtésről, ezt feltétlenül olvassa el!
Egy elektromos radiátor kényelmesebbé teheti az életét, de sok bosszúságot is okozhat ha nem a megfelelőt választja! Ezen az oldalon megmutatjuk Önnek azokat a fontos paramétereket amelyeket figyelembe kell vennie ha gyorsan jó döntést szeretne hozni az elektromos fűtéssel kapcsolatban.
1. pont: Szigeteletlen házat ne fűtsön elektromos fűtéssel!
Szigeteletlen vályogház szigeteletlennek számít akkor is ha 60 cm vastag a fal. Példaként egy átlagos vályogfal (57 cm vtg) hőátbocsátási tényezője 1,02 (W/m2K) ami jobb egy szigeteletlen 38 cm-es téglafalnál de így is illik legalább 50 Wattot számolni légköbméterenként.
Ha nem tökéletes a helyiség hőszigetelése vagy nincs semmilyen hőszigetelés válasszon nagyobb teljesítményű készüléket, akkor is, ha kevés a hely. Akkor is, ha pár ezer forinttal drágább a nagyobb teljesítményű panel.
Normál belmagasság 2,6 méter - 2,7 méter esetén ökölszabályként számoljon 100 Wattot egy négyzetméterre. Ha Önnek 15 m2 a fűtendő helyiség alapterülete, akkor 1500 Wattnál kisebb teljesítményű készüléket NE válasszon!
2. pont: Vásároljon pontos, elektronikus termosztáttal szerelt készüléket!
Ha egy készülék képtelen pontosan tartani a beállított hőmérsékletet, akkor össze-vissza fog mérni és hiába állít be 22 fokot, 20 foknál fog bekapcsolni és 24-nél fog kikapcsolni. A +- 2 fokos pontosság ezt is jelentheti!
3. pont: Ha szeretné tudni a várható fogyasztást készíttessen energetikai tanúsítványt!
Sajnos a készülék teljesítménye vagy a helyiség területe kevés információ ahhoz, hogy ezek alapján pontosan meg tudjuk becsülni Önnek a várható fogyasztást. Ez rengeteg összetevőtől függ. Nincs két egyforma 20 m2-es helyiség. Az egyik fala déli, a másikban jobbak a nyílászárók, a harmadikban nagyobb a belmagasság, a negyedikben a tulajdonosnak 23 fokban melege van, az ötödikben 25 foknál még fázik.
4. Pont: A készülék felületi hőmérséklete
Fontos szempont, hogy hol szeretné használni a készüléket. Egy gyerekszobában olyan készüléket használjon aminek a felületi hőmérséklete nem megy 70-80 fok fölé. Ezek jellemzően a nagyobb testű készülékek. Hiszen: adott teljesítmény esetén minél kisebb a készülék annál nagyobb hőmérséklettel kell rendelkeznie a teljesítmény leadásához. Ha nagy a készülék, nagyobb a hőleadó felület, emiatt kisebb a felületi hőmérséklet!
5. Pont: Garanciális és szerviztudnivalók
Ez szinte magától értetődik, kerülje az olcsó vagy csodákat ígérő készülékeket.